вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 8
home Вести

Снегот пристигна и во Македонија- еве каде заврна „мајски“ снег (ВИДЕО)

Снегот пристигна и во Македонија- еве каде заврна „мајски“ снег (ВИДЕО)

Очекувањата на УХМ за денеска полека се остваруваат.

Како и на повеќе делови од Балканот, така и денеска снег заврна и во Македонија.

Според ова видео и описот во него, снег во мај паднало во Галичник.

Инаку УХМР за денеска кон крајот на денот и во вторник поради спуштање на студена воздушна маса ќе дува засилен северозападен ветер што ќе предизвика позначително опаѓање на температурите, па во вторник наутро ќе има услови за провејување на слаб снег на повисоките планини.

В среда утрото ќе биде студено, но преку денот ќе преовладува посончево и потопло време.

Коронавирус