понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 132
home Вести

Снегот повторно прави проблеми- утрово се уште на сила забраната за движење на овој патен правец

Снегот повторно прави проблеми- утрово се уште на сила забраната за движење на овој патен правец

Сообраќајот на патиштата низ државата утринава се одвива по суви коловози. Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека останува забраната за тешки товарни возила на патниот правец Маврово-Дебар.

Интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Коронавирус