сабота, 15. август 2020. Вести денес: 19
home Вести

СНЕГОТ НИКАКО ДА ПРЕСТАНЕ ДА ВРНЕ: Зимската идила веќе пристигна на овие места во Македонија (ФОТО)

СНЕГОТ НИКАКО ДА ПРЕСТАНЕ ДА ВРНЕ: Зимската идила веќе пристигна на овие места во Македонија (ФОТО)

Вечерва снег врне речиси на сите повисоки места во земјава.

Откако попладнево забеле македонскиот град Крушево, а снегот направи и проблеми на планинските премини Ѓавато и Плетвар, вечерва непрестанато врне снег и во најпознатите ски- центри во земјава.

Маврово вечерва речиси е бело, додека снег без престан врне на Попова Шапка.

Снежна идила веќе има во ски центарот Нижеполе во Стрежево, Битолско.

Коронавирус