четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 204
home Вести

СНЕГОТ НИ ДОАЃА УТРЕ – еве каква временска прогноза најавува УХМР за овој викенд, снег ќе врне и следната недела!

СНЕГОТ НИ ДОАЃА УТРЕ – еве каква временска прогноза најавува УХМР за овој викенд, снег ќе врне и следната недела!

Локални врнежи од снег ќе има утре кон крајот на денот во западните, а во сабота претежно претпладне во северните делови.

Во сабота ќе дува и засилен северен ветер, што повторно ќе ја намали дневната температура.

Нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринските температури утре ќе се движат од минус 1 до минус 9 степени, а дневните од 2 до 12 степени. Во Скопје и околината утринската температура ќе достигне до минус 6 степени, а дневната до 8 степени, информираат од УХМР.

Најнови вести

Коронавирус