сабота, 28. март 2020. Вести денес: 89
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

СНЕГОТ НЕПРЕСТАНАТО ПАЃА: Еве каде попладнево има вистинска зимска идила (ФОТО)

СНЕГОТ НЕПРЕСТАНАТО ПАЃА: Еве каде попладнево има вистинска зимска идила (ФОТО)

Врнежи од слаб снег денеска има на Попова Шапка, во Крушево и на планинскиот превој Буково, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот, соопшти ЈП „Македонијапат“.

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП „Македонијапат“ апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Инаку утрово вистинска зимска идила има и во ски центарот Маврово, погледнете.