понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 17
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

СНЕГОТ НЕ ПРЕСТАНУВА И ВО МАРТ: Вечерва на овие места снегот врне без престан (ФОТО)

СНЕГОТ НЕ ПРЕСТАНУВА И ВО МАРТ: Вечерва на овие места снегот врне без престан (ФОТО)

Вечерва дожд врне низ повеќе градови низ земјава, а на високите планини како и на двата најголеми ски центри во Македонија врне снег.

Според видео снимките достапни на интернет вечерва снегот речиси таму врне без престан, но за жал истиот не можат да го користат љубителите на зимските спортови поради затворањето на овие центри како дел од мерките за справување против коронавирусот.

Инаку метеоролозите за овој викенд најавуваат дожд и сонце.

Времето утре ќе биде дождливо во текот на целиот ден, додека во недела времето ќе биде сончево.

Коронавирус