недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 31
home Вести

Снегот ги направи првите проблеми во Македонија: Во моментов има заглавени камиони на стража! (ФОТО)

Снегот ги направи првите проблеми во Македонија: Во моментов има заглавени камиони на стража! (ФОТО)

Прогнозите за снег конечно се остварија во Македонија.

Во овие моменти на превојот Стража врне снег, додека според фотографиите на социјалните мрежи веќе има и заглавено камиони.

Снегот инаку за на повисоките места е најавен за во текот на денот и ноќта, додека замрзнат дожд и снег на пониските места се предвидува за во текот на ноќва.