понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Снегот ги изненади и надлежните во Тетово: Тетовци се скијаат низ улиците на градот (ФОТО)

Снегот ги изненади и надлежните во Тетово: Тетовци се скијаат низ улиците на градот (ФОТО)

Неподготвеноста на властите да се справат со снежните врнежи, нечистењето на улиците и тротоарите ги натера граѓаните со скии да излезат на улица.

Додека надлежните не успеваат да ги исчистат улициите, граѓаните на различен начину уживаа во истиот.

Имено, на социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа граѓанин од Тетово се скија низ улиците на градот.

Претходно по социјалните мрежи исто така се појави видео како едно момче од Битола борда на снегот низ улиците кои заборавија властите да ги исчистат.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија