среда, 18. мај 2022. Вести денес: 192
home Вести

Снегот доаѓа во 2018: Еве какво време не очекува за Новогодишната ноќ

Времето денеска ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од западен и северозападен правец. 
Снегот доаѓа во 2018: Еве какво време не очекува за Новогодишната ноќ

Минималната температура ќе се спушти до минус шест степени, а максималната ќе достигне до 12 степени.

Во Скопје слично време. Минималната температура ќе се спушти до минус три, а максималната ќе достигне осум степени.

За време на Новогодишната ноќ времето ќе биде стабилно и суво. До понеделник утрата ќе бидат студени, а дневните температури во благ пораст, а во одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Од понеделник попладне облачноста ќе се зголемува, а во вторник ќе има повремени врнежи од дожд проследени со засилен јужен ветер. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Најнови вести

Коронавирус