среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 25
home Вести

Снегот буквално чека да се стопи сам од себе на автопатот Демир Капија-Гевгелија

Снегот буквално чека да се стопи сам од себе на автопатот Демир Капија-Гевгелија

Утрово речиси непроменета е ситуацијата и на делницата Демир Капија-Гевгелија.

Снегот речиси и да не е допрен ова утро од страна на властите во земјава.

Наместо власта да се фати за работа, денеска ги пречекуваше вакцините со црвени килими.

 

ЕУРО 2020

Македонија