вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 109
home Вести

Снег врне во Ресен и на Стража, еве дали се проодни патиштата

Снег врне во Ресен и на Стража, еве дали се проодни патиштата

Снег со слаб интензитет врне во Ресен и на планинскиот премин Стража.

Сообраќајот на државните патишта, како што информираат од  ЈП Македонијапат, се одвива тековно по наместа влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Коронавирус