сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 20
home Вести

Снег провејува на Стража и Ѓавато, сообраќајот без забрани

Снег провејува на Стража и Ѓавато, сообраќајот без забрани

На Стража и Ѓавато утринава провејува снег со слаб интензитет, но тој не се задржува на коловозот, информира Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива по влажни коловози.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Коронавирус