четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 178
home Вести

Снег повторно од понеделник

Снег повторно од понеделник

За време на викендот времето ќе биде стабилно и суво со значителен пораст на дневната температура. По одделни котлини и понатаму ќе има услови за појава на магла и пониски дневни температури.

Нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во понеделник кон крајот на денот, во текот на ноќта и во вторник претпладне.

Во вторник ќе дува умерен до засилен северозападен ветер што ќе услови повторно опаѓање на температурата.

Најнови вести

Коронавирус