сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 8
home Вести

СНЕГ НИЗ МАКЕДОНИЈА- еве каде вечерва врне најмногу!

СНЕГ НИЗ МАКЕДОНИЈА- еве каде вечерва врне најмногу!
ФОТО АРХИВА

Сообраќајот на државнита патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка, во Крушево, Маврово и на планинските превои Стража, Ѓавато и Пресека.

ЈП „Македонијапат“ апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП „Македонијапат“ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Коронавирус