среда, 22. март 2023. Вести денес: 51
home Вести

Снег на Стража и во Маврово

Снег на Стража и во Маврово

На планинскиот превој Стража и во Маврово провејува слаб снег, но тој, како што информира Авто Мото Сојузот на Македонија, не се задржува на коловозот.

На планинскиот превој Плетвар, пак, поради магла има намалена видливост до 50 метри.

Од АМСМ апелираат до возачите внимателно да возат и да ја прилагодат брзината кон условите на патот.

loading...

Најнови вести