понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 104
Во живо

Протест во Свети Николе- „Оставка на Заев, слобода на народот“

home Вести

Снег на Стража и во Маврово

Снег на Стража и во Маврово

На планинскиот превој Стража и во Маврово провејува слаб снег, но тој, како што информира Авто Мото Сојузот на Македонија, не се задржува на коловозот.

На планинскиот превој Плетвар, пак, поради магла има намалена видливост до 50 метри.

Од АМСМ апелираат до возачите внимателно да возат и да ја прилагодат брзината кон условите на патот.

Коронавирус