сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 45
home Вести

Смачкан целиот покрив: Вака изгледа македонскиот автобус кој заринка во надвозник (ФОТО)

Смачкан целиот покрив: Вака изгледа македонскиот автобус кој заринка во надвозник (ФОТО)

Автобус со македонски регистарски таблички, остана без покривот, откако возачот удри во надвозник близу Пловдив.

Возачот не го забележал предупредувањето за ограничена висина од 3,3 метри на возилата кои можат да поминат под надвозникот, па удрил во надвозникот.

При ударот автобусот буквално останал без покривот.

За среќа, нема настрадани, бидејќи во автобусот се наоѓале само двајцата возачи, но е причинета серозна материјална штета.

Коронавирус