петок, 29. септември 2023. Вести денес: 90
home Вести

Слушнете ја „Небо и земја“: Најубавата македонска божикна честитка за 2019 година (ВИДЕО)

Слушнете ја „Небо и земја“: Најубавата македонска божикна честитка за 2019 година (ВИДЕО)

Здружението „Бадникови поворки“ направија божикен подарок за верниците со спот за песната „Небо и земја“ во која учествуваат Елена Ристеска, Влатко Лозаноски, Викторија Лоба, Димитар Андоновски, Некст Тајм, Љубојна, Златно Славејче, Ивица Јанкуловски (студио Алшар), Владимир Димовски (аранжман), Петар Христов (кларинет), Тимко Чичаковски (канон), Симона Богоевска (харфа), Владимир Цветковски ,(виолина), Владимир Димовски (виола), Кирил Јосифов (виолончело), Митко Иванов (контабас).