сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 8
home Вести

Словенија ги става на располагање своите капацитети за гасење на пожарите кај нас

Словенија ги става на располагање своите капацитети за гасење на пожарите кај нас

Штотуку разговарав со словенечкиот министер за одбрана Матеј Тонин – Словенија ги става на располагање сите свои капацитети за гасење на пожарите кај нас, објави на нејзиниот ФБ профил министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

-Веќе започна комуникацијата помеѓу институциите. Благодарност до нашите пријатели и сојузници во НАТО. Благодарам Матеј!#НиеСмеНАТО, напиша Шекеринска на фејсбук.