петок, 26. април 2019. Вести денес: 48
home Вести

Словенечката министерка за одбрана во посета на Македонија

Словенечката министерка за одбрана во посета на Македонија

Во официјална посета на Македонија денеска ќе престојува министерката за одбрана на Словенија, Андреја Катич.

Таа ќе има средба со министерката за одбрана Радмила Шекеринска по што ќе следува средба на двете делегации и ќе биде потпишан меморандум за разбирање. Според агендата, предвидени се и изјави на двете министерки.

Официјалниот пречек на министерката Катич и словенечката делегација ќе биде организиран пред Министерството за одбрана во 09:30 часот.

(Миа)