петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

„Слобода за Игор, слобода за сите невини луѓе кои се затворени“- побараа Македонците од Лондон (ФОТО)

„Слобода за Игор, слобода за сите невини луѓе кои се затворени“- побараа Македонците од Лондон (ФОТО)

„Слобода за Игор, слобода за сите невини луѓе кои се затворени“, побараа денеска Македонци на собир во Лондон.

-Ние Македонците во Лондон им даваме безрезервна поддршка на нашите патриоти, што два месеци го бранеa уставниот поредок на Република Македонија и завршија во притвор. Ние бараме политичкиот прогон на неправедно притворените уставобранители веднаш да престане и да се почитува правото и Уставот на Република Македонија. Слобода за сите што се неправедно затворени, изјавија тие.

Најнови вести

Коронавирус