недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 109
home Вести

„Слетавме од Париз, а никој на скопскиот аеродром не нѐ извести дека е потребна самоизолација“

„Слетавме од Париз, а никој на скопскиот аеродром не нѐ извести дека е потребна самоизолација“

Голем број на патници кои транзитираат на скопскиот аеродром реагираат дека не им се даваат препораки во однос на тоа дали треба да бидат во самоизолација, пренесува А1он.

Таков е случајот со Татјана Атанасовска Гроздановска која слетала од Париз вчера (13-ти кон 14-ти), пет минути по полноќ. Франција се наоѓа на листата на високоризични држави во однос на коронавирусот.

Само десетина минути подоцна по авионот од Париз, слетал и авионот од Барселона со еден потврден случај на коронавирус кога жената сама се пријавила дека има симптоми на болеста.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Коронавирус