недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Следуваат три неработни денови: За Велигден ќе одмарате 4 дена, а потоа и на 1-ви мај

Следуваат три неработни денови: За Велигден ќе одмарате 4 дена, а потоа и на 1-ви мај

За Велигден, големиот празник кој ни е на праг, добиваме 4 неработни денови и шанса да одмориме, а веднаш по Велигден е и први мај.

Неработни денови ќе бидат петокот пред Велигден кога е Велики петок, па потоа и понеделникот како втор ден Велигден.

Тоа се четири споени денови, а после еден работен ден следува пак неработен, односно први мај.

 

Коронавирус