сабота, 15. август 2020. Вести денес: 71
home Вести

Следуваат два продолжени викенди: Ќе имаме два пати по три споени неработни денови

Следуваат два продолжени викенди: Ќе имаме два пати по три споени неработни денови

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно Законот за празниците, 8-ми септември (недела), Денот на независноста, односно 9-ти септември (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Породолжен викенд ќе имаме и откако 11 октомври, Денот на народното востание, кој паѓа во петок ќе се спои во викендот кој следува, па ќе можеме повторно да одмориме.

Коронавирус