четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 2
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Следува зголемена облачност и температурен пад за 10 степени

Следува зголемена облачност и температурен пад за 10 степени

Во текот на утрешниот ден облачноста ќе се зголемува, ќе почне да дува умерен северен ветер, а дневната температура ќе опадне за 3 до 5 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Значително опаѓање на дневната температура за дополнителни 7 до 10 степени ќе има од четврток до сабота кога ќе преовладува претежно облачно и постудено време со локални врнежи од дожд.

Коронавирус