среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 214
home Вести

СЛЕДУВА ТОПЛО ВРЕМЕ ЗА ОВОЈ ПЕРИОД ОД ГОДИНАТА – но крајот на оваа недела ни носи дожд!

СЛЕДУВА ТОПЛО ВРЕМЕ ЗА ОВОЈ ПЕРИОД ОД ГОДИНАТА – но крајот на оваа недела ни носи дожд!

УХМР најавува дека следува период на значително топло време за овој период од годината. Кон крајот на работната недела, како што информира, ќе се зголемат условите за појава на нестабилност и пороен дожд проследен со засилен ветер.

Утре минималната температура ќе се движи од 4 до 15 степени, а максималната ќе достигне 35. Во Скопје утрото ќе биде посвежо, 10 степени, а преку ден 32.

До петок утринските температури ќе бидат од 4 д- 17 степени, а дневните меѓу 25 – 34. (МИА)

Локални избори 2021