четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 159
Во живо

ВО ЖИВО: Мицкоски на средба со граѓани во Радовиш

home Вести

Следува стабилно, сончево и топло време со мала до умерена облачност: Денеска до 38 степени

Следува стабилно, сончево и топло време со мала до умерена облачност: Денеска до 38 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе изнесува 7.

Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а дневните од 25 до 38 степени.

Во Скопје и околината сончево и топло со утринска температура до 16 степени, а дневна температура до 36 степени.

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека следува период на стабилно, сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер, кој од недела ќе го промени правецот во југоисточен. Дневната температура ќе биде во постепено благо опаѓање.

Локални избори 2021