сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Следува продолжен викенд: Утре е неработен ден за сите граѓани на Македонија

Следува продолжен викенд: Утре е неработен ден за сите граѓани на Македонија

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 24 мај 2019 година (петок), „Св. Кирил и Методиј“, Денот на сесловенските просветители е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.
Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните на Република Македонија им го честита празникот.

Најнови вести

Коронавирус