понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 5
home Вести

Следува продолжен викенд: После Илинден, уште два неработни денови во август

Следува продолжен викенд: После Илинден, уште два неработни денови во август

Согласно законот за празниците следниот петок 2 Август, Илинден, Денот на Републиката е неработен за сите граѓани.

Со тоа добиваме споен викенд во кој ќе уживаме.

Во август следни неработни денови се Успение на Пресвета Богородица или 28-ми август кој е неработен за граѓаните од православна исповед и 11-ти август Курбан Бајрам кој е неработен за граѓаните со муслиманска вероисповест.

Коронавирус