петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 5
home Вести

Следува период на нестабилно време со засилен ветер и грмежи

Следува период на нестабилно време со засилен ветер и грмежи

Следува период на променливо облачно и топло време со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Синоптичарите најавуваат локално невреме со кратрокраен силен ветер, електрични празнења и услови за појава на град.

Сепак, нема да има поголеми отстапувања кај утринските и дневните температури.

Коронавирус