понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 155
home Вести

Следните денови облачно време, од недела дожд

Следните денови облачно време, од недела дожд

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и претежно стабилно време со температури околу просекот за овој период од годината.

Од УХМР најавуваат дека во недела попладне и во понеделник е можна појава на краткотраен дожд, особено во западните и југозападните делови од земјава.

Минималните температури ќе се движат од три до 13, а максималните од 18 до 27 степени целзиусови.

Коронавирус