сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Вести

Следниот понеделник е неработен ден

Следниот понеделник е неработен ден

Согласно со Законот за празниците, 7 јануари 2018 година (недела), Божиќ, првиот ден на Божиќ според православниот календар, односно 8 јануари 2018 година (понеделник), е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

 

Најнови вести

Коронавирус