сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 98
Во живо

Обраќање на Мицкоски по повод 23-ти Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба

home Вести

Следниот петок е неработен ден

Следниот петок е неработен ден

Министерството за труд и социјална политика,информира дека согласно Законот за празниците, 6 април 2018 година, Велики петок, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православната вероисповед им го честита празникот.

Најнови вести

Локални избори 2021