петок, 9. декември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Следниот неработен ден во среда – Потоа следи и продолжен викенд

Следниот неработен ден во среда – Потоа следи и продолжен викенд

Следниот неработен ден е во среда.

На 28 август, среда, се паѓа празникот Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица) и тој ден е неработен за православните верници во земјава.

Пота, следен неработен ден имаме на 8. септември (недела), Ден на независноста, односно 9 септември (понеделник) е неработен ден, па 11 октомври (петок), Ден на народното востание.

Qatar 2022