сабота, 15. август 2020. Вести денес: 75
home Вести

Следи споен викенд- Набрзо уште два неработни дена

Следи споен викенд- Набрзо уште два неработни дена

Согласно законот за празниците петок 2-Август, Денот на Републиката е неработен за сите граѓани.

Со тоа добиваме споен викенд во кој ќе уживаме.

Во август следни неработни денови се Успение на Пресвета Богородица или 28 август и 11 август Курбан Бајрам за Муслиманите.

Коронавирус