среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 156
home Вести

Следи неработен ден – Потоа продолжен викенд

Следи неработен ден – Потоа продолжен викенд

Денот на Македонската револуционерна борба – 23 Октомври е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните им го честитаат Денот на Македонската револуционерна борба.

Ни остана уште продолжен викенд до крајот на 2019 година, а тој ќе го имаме дури до декември, односно. На 8. декември, недела паѓа празникот Св. Климент Охридсски, па се префрла за понеделник и со тоа се добива продолжен викенд.

Најнови вести

Локални избори 2021