четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 90
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Вонредна прес-конференција на Гордана Димитриеска Кочоска

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Вонредна прес-конференција на Гордана Димитриеска Кочоска

Денес (12.08.2020) во 17:40 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи вонредна  прес-конференција за медиуми, по повод пропаѓањето на Еуростандард банка.

На прес-конференцијата ќе се обрати Гордана Димитриеска Кочоска, претседател на Комисијата за материјално финанско работење на ВМРО-ДПМНЕ.

Нејзината изјава можете да ја следите во живо на Фејсбук страницата на ВМРО-ДПМНЕ.