вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 13
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ го претставува кандидатот за градоначалник на општина Бутел

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ го претставува кандидатот за градоначалник на општина Бутел

Денес (31.08.2021) во 18:30 часот во паркот пред општина Бутел ќе се одржи настан- промоција на политики во врска со локалната самоуправа.

На настанот ќе биде промовиран Дарко Костовски како кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Бутел.

Според најавата од партијата, на настанот ќе се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Настанот можете да го следите во живо на следниов линк: