сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп – „Промоции на политики-Македонија за сите луѓе“

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп – „Промоции на политики-Македонија за сите луѓе“

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва ќе се одржи трибина во Прилеп.

Настанот кој ќе започне во 20 часот ќе биде на плоштадот Александрија.

ВМРО-ДПМНЕ ги одржува своите трибини наречени „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“.

Настанот можете да го следите во живо на Фејсбук профилот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус