сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 69
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Протест против сообраќајното лудило и дивеење во сообраќајот во Горно Лисиче

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Протест против сообраќајното лудило и дивеење во сообраќајот во Горно Лисиче

Протест против сообраќајното лудило и дивеење во сообраќајот во Горно Лисиче почнаа граѓаните од овој дел на Скопје.

-Протестираме за брзото возење по улиците како и движењето на тешките товарни возила кое го става во опасност живот на граѓаните, а посебно на децата, велат тие.

Протестот започна во 16 часот, а според најавата ќе трае до 18 часот.

Истиот можете да го следите во живо на Фејсбук страницата на КУРИР.МК

Најнови вести