сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 82
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

Денес во 18 часот започнува натпартискиот протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет.

Протестот ќе започна од СЦ „Борис Трајковски“ до Влада на Република Македонија. Поради запазување на здравјето од корона кризата, ќе биде со автомобили.

Во продолжение линк на кој ќе можете во живо да го следите протестот

Коронавирус