вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе

ВМРО-ДПМНЕ денес има четири митинзи во предизборната кампања. По веќе одржаните во Карбинци и Лозово, следува митингот во Свети Николе.

Во 19:00 часот во Свети Николе, на градскиот плоштад ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Настанот можете да го следите во живо на линкот во продолжение:

Коронавирус