среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Со почеток во 19 часот, пред Владата на Република Македонија, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг.

На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.

Митингот можете да го следите во живо, на линкот во продолжение:

Коронавирус