петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 160
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лозово

home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Пробиштип

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Пробиштип

ВМРО-ДПМНЕ денес во 17:00 часот ќе одржи предизборен митинг во Пробиштип.

Митингот ќе се одржи на Секундарен плоштад – амфитеатар, на кој ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Настанот можете да го следите во живо на линкот во продолжение:

Коронавирус