недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Пехчево

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Пехчево

ВМРО-ДПМНЕ денес има четири митинзи, во Македонска Каменица, Делчево, Пехчево и Берово.

По одржаните средби во Македонска Каменица и Делчево, сега следува настанот во Пехчево.

Во 19:30 часот во Пехчево во Дом на културата „Јане Сандански“, ќе се обрати  Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Настанот можете да го следите во живо на линкот во продолжение:

Локални избори 2021