среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 169
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

ВМРО-ДПМНЕ вечерва со митинг во Охрид ја започнува својата предизборна кампања за претстојните претседателски избори.

Митингот започнува во 20:00 часот, а на него ќе се обратат кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Митингот можете да го следите во живо на следниов линк:

Коронавирус