петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 151
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Македонска Каменица

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Македонска Каменица

ВМРО-ДПМНЕ денес има четири митинзи, во Македонска Каменица, Делчево, Пехчево и Берово.

Првиот ќе се одржи во 16:45 часот во Македонска Каменица, на локација Дом на култура.

На митингот ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Настанот можете да го следите во живо на линкот во продолжение:

Коронавирус