сабота, 20. јули 2019. Вести денес: 7
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Гевгелија.

На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.

Митингот можете да го следите во живо, на линкот во продолжение: