среда, 15. јули 2020. Вести денес: 125
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 11 часот: 11,90%, гласале 215,931 граѓани

home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Гази Баба.

На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.

Митингот можете да го следите во живо, на линкот во продолжение: