вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 204
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче

home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево

ВМРО-ДПМНЕ денес има четири митинзи, во Македонска Каменица, Делчево, Пехчево и Берово.

Првиот се одржa во 16:45 часот во Македонска Каменица, на локација Дом на култура.

Следува настанот во Делчево. Во 18:30 часот во Дом на АСНОМ, ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Настанот можете да го следите во живо на линкот во продолжение:

Најнови вести

Локални избори 2021