сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Милошоски во работна посета на општина Велес

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Милошоски во работна посета на општина Велес

Денеска (15.02.2021) Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе оствари посета на општина Велес.

Во 12:30 часот ќе оствари посета на фабрика „Joopone“ во индустриска зона Каласлари (автопат Велес – Градско, мотел Македонија).

Во 13:30  часот ќе даде изјава за медиуми во индустриска зона Каласлари.

Во 14:00 часот ќе оствари посета на ординација „Саномак“ и ќе има средба со претседателката на комората на матични лекари.

Изјавата ќе можете да ја следите во живо на следниов линк:

ЕУРО 2020

Македонија